pondělí, května 28, 2018

Privát Lucerna2.5.2018


Chtěla jsem vydržet alespoň měsíc. Fakt, chtěla, ale jakmile jednou pracujete sami na sebe, těžko se vrátíte pod pasáka.

V tom bytě jsem ale zůstat nemohla. A dávat za noc 2 a více tisíc jen proto, že jsem nemohla sehnat vhodný dlouhodobý pronájem, se mi fakt nechtělo. Takže mi nezbylo nic jiného, než jít pracovat pro někoho. Budu upřímná, nechtělo se mi, ani trochu. Jenže jinou možnost jsem neměla. Ovšem tohle jsem opravdu nečekala.

Měla jsem dvě možnosti. Buď odjet do Německa, nebo zůstat v Praze. Já se rozhodla zůstat. Dnes bych si za to nejraději nafackovala. Za to, že jsem byla tak blbá a neodjela, když jsem měla možnost. Stalo se.

Bylo to tak, že v pondělí jsem šla na “pohovor” a v úterý jsem měla začínat. I když jsem nebyla zcela spokojená s podmínkami, tak jak už jsem napsala, jiná možnost nebyla. Nechtěla jsem utrácet peníze, které mám odložené na byt. A upřímně, potřebovala jsem si zase začít vážit práce sama na sebe, čemuž tak poslední dny nebo spíš týdny opravdu nebylo. Mimochodem tento článek píšu v době, kdy i kdyby chtěl nějaký klient za mnou přijít, tak by nemohl, protože nejsou volné pokoje, jelikož je více holek než pokojů. Což je na privátech běžná praxe bohužel. Taky mi není zcela příjemné sedět v místnosti prošpikované kamerami, které jsou i na chodbách. A upřímně by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby byly i na pokojích.  

Na druhou stranu jsem se to snažila brát pozitivně a říkala jsem si, že mi disciplína rozhodně neuškodí, naopak! Dalším důvodem bylo to, že mít cenu 2000 na hodinu je sice krásné, ale o to méně je klientů. Tím pádem jsem pak byla sama a jediné, na co jsem dokázala myslet bylo to, že můj milovaný pes mojí vinou zemřel. Zkrátka v tu chvíli jsem potřebovala být mezi lidmi a mít více klientů, abych na to tolik nemyslela. Domnívala jsem se, že to je přesně to, co v tuto chvíli potřebuji. Pravda, potřebovala jsem to, ale ne za takovou cenu. 

Na pražských privátech to funguje různě. Hodně se to změnilo poté, co před třemi lety proběhly rozsáhlé razie, kdy policie spousty privátů zavřela. Některé z nich přešly z procent na nájem. Tedy přestaly brát holkám procenta z celkového denního výdělku (což je mimochodem trestný čin - kuplířství) a začaly si od nich brát každý den nájem za pokoj s tím, že zbytek peněz je jen a jen jejich. Jiné byly zavřeny úplně. No a jiné byly sice zavřeny, ale pasák si po nějaké době otevřel jiný. No a to je případ právě i toho privátu, ve kterém jsem byla - privátu Lucerna.

Tento privát je svým způsobem fungování i stránkami velice podobný již zaniklému privátu Lolitas. Píší to i norníci, takže o tom, že je to stejný “majitel” (rozuměj pasák) není moc pochyb. Těch podobností je zkrátka moc na to, aby to byla náhoda. Trošku se obávám, že při razii a následném vyšetřování v Lolitas policie neodvedla dobrou práci. Buď se nedostala k hlavnímu pasákovi, který si říká Pavel, no a nebo se k němu dostala, ale dostal jen podmínku. To by ovšem nebyl problém policie nýbrž našeho soudního systému. Zkrátka pokud pasák nikdy předtím nebyl trestaný, tak s velkou pravděpodobností odejde od soudu jen s podmínkou. Ovšem vzhledem k tomu, že v tomto článku se jasně píše (a je to řečeno i ve videu), že zatknuty byly 4 ženy, tak se obávám, že policie odvedla sakra mizernou práci.
V tomto privátu jsem tedy začala pracovat i přes podmínky, které se mi nelíbily. Se svojí postavou jsem mohla být ráda, že mě vůbec vzali. V tu chvíli jsem to brala jako obrovské štěstí.

Přišla jsem tedy v úterý, jak bylo domluveno. První, co přišlo na řadu bylo vyplnění papírů. K tomuto účelu potřebují OP. Bez něj to opravdu nejde. Jedním z papírů byla smlouva o pronájmu pokoje, kterou si pasák jen chrání zadek. Ne že by mu to k něčemu bylo, protože takové papíry jsou v případě razie a následných výslechů naprosto nepodstatné. V takové chvíli mají již dostatečné množství důkazů k tomu, aby mohli případ poslat před soud, ale jak už jsem napsala, ne vždy se jim podaří dostat se k hlavnímu aktérovi. Poté přišlo na řadu nafocení fotek, které jsou potřeba k reklamě a k tomu, aby měla holka práci. Ty mé dopadly naprosto katastrofálně. Nebyla jsem spokojena jak s nimi, tak ani se jménem, které jsem dostala - Marcela.

A tady nastal první velký problém. Když jsem požádala o jejich přefocení (jsem toho názoru, že i holka s mojí postavou se dá nafotit lépe), tak mi bylo řečeno, že na to není čas a že už jsou i všude na reklamě. Dodnes mě štve, že jsem se nezeptala, kde všude, protože jediné místo, kde ty fotky byly, byly webovky podniku. Žádná reklama tam, kde jsem jí měla já, nikde. Ano, privát jako takový reklamu měl, ale já jakožto holka ne. Nechápala jsem jakou reklamu myslí, a už vůbec jsem nechápala, proč mám za takovou reklamu platit 500 Kč denně. Tato částka se hned první den zvýšila na 600 Kč za den.

Nejenže tento privát bere holkám 50 procent z  výdělku. Ještě navíc si bere 600 Kč denně za zmíněnou reklamu a 160 Kč denně za kondomy (od každé holky). Tyto dvě informace ale operátorka při pohovoru zatají a holka se je dozví, až když začne pracovat. Zkrátka když už si privát bere 50 procent z výdělku, tak by v tom mělo být vše včetně reklamy a hlavně včetně kondomů. Ten poplatek za ně mě v duchu rozesmál. Nikdy jsem nic takového totiž nikde nezažila. Největším paradoxem na tom bylo to, že to byly nejlevnější kondomy, které dost často praskají, takže jsem raději používala svoje durexy.

Já to tu teď jen musím nějak vydržet (do 14.5) a vůbec nevím jak. Dnes už jsem dvakrát brečela, protože jinak bych tu na někoho vylétla jako čertík z krabičky, což se mimochodem před chvílí málem stalo. Mám pocit, že tu po mně jedna holka (Týna) šlape. Kdyby to byla operátorka, pochopím to. Ale aby mi ženská ve věku mé matky říkala, jak a co mám dělat, tak to ne. Nenechám se buzerovat někým jen proto, že je tu déle. Kdyby mi to řekla normálně, tak s tím nemám problém. Naštěstí je tu i Eva, která je hrozně fajn. Docela mě překvapilo, že na to jak dlouho tuhle práci dělá, jí nedělá sama na sebe. Přijde mi to jako hrozná škoda, protože ona je jedna z mála holek tady, která by na to měla. Jinak je to tu opravdu hodně náročné na psychiku, takže nic pro lidi jako jsem já. Někdy prostě musíte zatnout zuby a dělat i to, co nechcete. A kdo ví, třeba mě to jako člověka posílí a zocelí.


3.5.2018


Neposílilo a ani nezocelilo. Jsem tu dva dny a mám toho tak akorát. Dominika (operátorka) si tu ze mě dělá služku a rohožku v jednom, a mně je opravdu hrozně. Zažila jsem mnohé, ale takové chování k holkám obecně opravdu ne. Jůlie si tu postěžovala, že jí začíná bolet spodek a že už dalšího klienta nezvládne. Byla na tom opravdu zle. Namísto toho, aby jí Dominika, která mimochodem tuhle práci dělala 6 let (a stále dělá) nějak pomohla, nebo alespoň poradila, tak jí řekla, že jí to nezajímá a že dalšího klienta prostě vezme. Zkrátka namísto toho, aby se do ní vcítila, myslela jen na sebe a na svojí provizi, která závisí na počtu klientů. No a ta bachařka ve věku mé matky, která mě tu včera buzerovala jako malé děcko k tomu dodala, že je v práci a že kdyby dělala za kasou, tak by taky v průběhu pracovní doby nemohla říct, že jí z lidí bolí hlava a že jde domů. V duchu jsem si říkala, zda tohle přirovnání myslí vážně. Myslela.

K tomu, jak operátorka jedná s klienty bych se raději nevyjadřovala, ale už jsem to nakousla, takže proč ne. Je u ní docela běžné, že jim uprostřed rozhovoru položí telefon. Milá je na ně jedině tehdy, má-li na druhém telefonu Pavla nebo Lucku, která se stará o reklamu. Zajímalo by mě o jakou. Kolikrát se divím, že ti klienti při takovém jednání přijdou.

Dominika mě několikrát tlačila do Deluxe balíčku, který tu dělá každá. To je hodina za 2000 Kč a klient v ní kromě klasiky má i orál bez a stříkání do pusy. Holka z toho všeho má tisíc korun a to je opravdu výsměch. Ono celkově ty částky za příplatkové služby jsou tu směšné. Kdyby věděli, že nedělám orál bez, o kterém jsem jim řekla, že ho dělám, tak by je asi trefilo :D Příplatky by vždy měly být celé pro holku, a ne že se o ně bude dělit s pasákem, jak je tomu u tohoto balíčku. To, že si bere více jak 50 procent z výdělku mu asi nestačí. Parazit jeden. Jak já takové lidi nesnáším. Nejraději bych mu šlápla na krk. Nebo ho taky nechala šukat od nevidím do nevidím bez pořádné přestávky mezi klienty a s uřvanou nepříjemnou operátorkou za zadkem. Řekla jsem jí, že tu dnes končím. A to taky udělám. 


Dnes

V tomto privátu jsem ten den opravdu skončila. A když jsem vylezla z toho sklepa (ano, podnik se nachází ve sklepě), tak jsem se cítila neskutečně šťastná a svobodná. Kdybych tuto zkušenost nezažila na vlastní kůži, tak bych nevěřila, že v dnešní době existují priváty, kde si pasáci berou více jak 50 procent. I když to byla dost nepříjemná zkušenost, tak jsem ráda, že jí mám. Jsem ráda, že díky ní jsem měla možnost vidět, kam jsem se posunula. Takže nakonec bych tomuto privátu chtěla přece jenom poděkovat.

Mimochodem od mého odchodu, což už bude skoro měsíc, tam nepřibyla žádná nová slečna. Vůbec mě to vzhledem k podmínkám nepřekvapuje.

1 komentář:

  1. Máš opravdu talent na psaní, jednou z toho vydáš knížku, která bude hodně slavná.

    OdpovědětVymazat