pátek, listopadu 30, 2018

Nerozhovor

Já vím, já vím, Na Instagram jsem vám dala anketu. Takže bych se tu teď měla "naparovat" v čem jsem lepší/jiná než mé "kolegyně". Jenže je tu něco, co mě, jak se říká, pálí a o co se s vámi chci podělit. Mám pocit, že kdybych s tím otálela, už by to nemělo ten efekt. Snad chápete, jak to myslím.  

Sedím a dívám se z okna na Petrov. Teda doufám, že je to Petrov. Jako Brňačka stojím za nic. Dívám se na něj a najednou cítím, jak mé oči zaplavují slzy a kutálí se mi po tváři. Nejdříve jedna, pak druhá no a následují další. Má to svůj důvod. Není nijak vážný, ale patří mezi jeden z důvodů, který vás zamrzí. Přemýšlela jsem, zda mám být konkrétní či nikoli. Dlouho jsem o tom přemýšlela. Pak jsem si uvědomila, že mě štve, když někdo něco kritizuje, ale není konkrétní. Je to pěkně pokrytecké. No a když k tomu ještě tvrdí, že danou firmu/produkt nechce pošpinit, tak je to vrchol pokrytectví. Jelikož jí stejně špiní tím, že o ní mluví, i když my, jakožto čtenáři, vlastně nevíme, o čem konkrétně.  

Takže budu konkrétní. A to hodně. Řídím se heslem když už, tak už. 

Koncem předminulého týdne mě kontaktovala jistá Lenka z časopisu Marie Claire se zájmem o rozhovor se mnou. Původně se mi do toho moc nechtělo, ale když jsem si vzpomněla na důvod, proč jsem zakládala blog, řekla jsem si, že do toho půjdu. Prý by mě nafotili i v ateliéru. V tu chvíli jsem ztuhla. Asi jako když čivavu postavíte do -50 stupňů. Napsala jsem jí, že nemám zrovna konfekční velikost a že ta moje se pohybuje kolem čísla 42/44. Prý je to to nejmenší. 
Focení mělo probíhat už ve středu, ale šance, že bych to tak narychlo zvládla, byla minimální. Kdybych byla v Praze, tak možná, jenže já jsem v Brně. Odmítat klienty se mi kvůli tomu nechtělo, nehledě na to, že bych takhle narychlo nestihla sehnat hlídání pro Ellinku. Hrálo v tom roli také to, že jsem se nějak necítila. Zkrátka mi nešlo dohromady, že bych se měla usmívat do objektivu, zatímco uvnitř bych plakala. A tak, ačkoli jsem si moc přála to zvládnout, jsem tuto nabídku, alespoň prozatím (to jsem si v tu chvíli myslela), musela odmítnout. 

Pořád mi to ale vrtalo hlavou a značná část mé osoby to viděla jako obrovskou chybu. Nechápala, na co čekám. Vždyť tohle je přece příležitost, která se neodmítá. Díky Bohu za to, že jsem ji odmítla. No ale srdce zavelelo, a tak jsem Lence napsala, že mě to mrzí a že bych byla ráda, kdybychom jak focení tak rozhovor stihly do konce roku. Vše vypadalo krásně, doslova jako pohádka zalitá sluncem - v tu chvíli, pro mě. 

No jo, jenže to bych večer toho samého dne nesměla na Instagram přidat fotky postavy ve spodním prádle. Ano, přesně tohle jsem udělala. Kdo mě nesleduje na Instagramu, tak já, posera všech poserů, sebrala veškerou odvahu, stáhla půlky a večer vyfotila pár fotek z nichž jsem  tam dvě přidala. Šlo o to zavřít pusu těm, co si mysleli, že jsem spolkla sebevědomí všech andílků VS a jako dezert jsem si dala sebevědomí ostatních pracovníků této společnosti. Toho si následujícího dne ráno všimla i ona redaktorka a napsala mi, že rozhovor raději necháme být. No a napsala mi to i do komentáře pod fotku. V tu chvíli mi bylo jasné odkud vítr vane.
Kdybych řekla, že mě to nezamrzelo, lhala bych. Víte, kdybych jí nenapsala, že mám tu a tu velikost, tak bych držela pusu a krok, nebo bych si teď sypala popel na hlavu. Jenže já jí to napsala. Možná i proto mě to tolik mrzí. Zase na druhou stranu bylo rozhodně lepší být odmítnutá takhle, než po příjezdu do ateliéru plném lidí, kteří by se na mě dívali skrz prsty nejen kvůli moji práci, ale i proto, že mám kila navíc. Tahle diskriminace mě opravdu... Já vlastně nevím co mě. Urazila, naštvala, vytočila? Asi všechno najednou. 

Tuhle zkušenost beru jako obrovské poučení. Blog a Instagram ano, rozhovory NE! 

17 komentářů:

 1. Protože Leno ono to dává smysl.. Sleduje tě redaktorka časopisu, zná tvoje stories kde si střílíš z holek, které "se snaží velikost M nacpat do S" jak jsi sama psala u jedné fotek v prádle, kde píšeš o holkách "že tyhle nikdy hubený nebudou, tahle vypadá jako chlap, tahle má celulitidu".. to si potom člověk myslí, že sama budeš vypadat jako nádherná plus size modelka, když už máš tolik odvahy na řešení vzhledu ostatních, no a potom přidáš fotku sebe a člověku to nedává smysl. Tohle že je ta holka, která o sobě píše, že má pevný zadeček? Že má geneticky dané, že nemá celulitidu? Hezký a něžný obličej? Severskou krásu? To potom člověk neví, jestli se má smát tomu, jak laskavá jsi vůči sobě a nenávistná vůči ostatním a nebo plakat nad tím, že máš očividně zrakovou vadu na kterou není lék. Prezentuješ se jako uvědomělá sexy prostitutka, která si může dovolit klienty odmítat, ale ono stačí zabrousit na některé z webů s recenzemi a člověk ví, jak to s tím odmítáním klientů je a to tak, že často odmítnou i oni tebe, protože jim přijdeš drahá vůči tomu, jak vypadáš a jaký servis děláš. I když jsi člověk bez špetky sebereflexe, bylo by fajn si sama v sobě přiznat že do časopisu prostě hledají holky, které jsou inspirativní. Ale co je na tobě inspirativního? Že mluvíš o práci? Ano, to bylo. Dokud jsi nezveřejnila svou identitu, protože tehdy ti všichni žrali že jsi sexy blondýnka s plnějšíma ale pevnýma křivkama. Jenže fotky bohužel prostě prozradí realitu. Co je na tobě inspirativní? Že nemáš stálý domov a bydlíš po hotelích, protože na stálý byt nemáš peníze? Že musíš sdílet to, že jiná prostitutka létá obyčejnou třídou, chuděra jedna, zatímco ty na to létání nemáš prachy vůbec? Že píšeš komentáře k jiné kolegyni, která sdílí sexy soupravu prádla, že tyhle fotky tě nebaví a fotky kosmetiky tě nebaví a jsou pro tebe nudné, když v době kdy jsi ještě měla alespoň trochu peněz, tak jsi sama točila unboxingy? A vzápětí pár dní na to sdílíš starej ošuntělej makeup od Lorealu a je to obrovský terno? Na závěr bych jen ráda dodala, že se redaktorce vůbec nedivím. Pracovala jsem v lepším butiku s nadměrným oblečením a některé ženy s vel. 42/44 kterou ty uvádíš měly postavu opravdu pěknou a udržovanou. Což se o tobě říct nedá. Zařízlé spodní prádlo (jediná souprava kterou vlastníš), odrostlá blond, která je víc brond :D, špatné zuby, ošklivá pleť, lysiny, celulitida.. jojo, přesně typ který má na to kritizovat vzhled jiných no :) hezkej den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z nikoho si nestřílím, pouze vyjadřuji názor. Takže je to myšleno zcela vážně. Ano, byly doby, kdy jsem celulitidu neměla, teď s klidným a čistým svědomím říkám, že ji mám. A mimochodem severskou krásku ze mě udělaly holky na Vinted/Slacku. Já tohle o sobě nikdy neprohlásila. Nikde aktuální recenze nemám, alespoň ne od reálných klientů. Bydlím po hotelích, protože nemohu najít vhodný byt. A ano, mohu si dovolit bydlet po hotelích.

   Ona si to létání neplatí ze svého, a když někdo tvrdí, jací jsou jeho klienti gentlemani a pak se dozví, že to není tak úplně pravda, protože pravý gentleman by nenechal ženu se přes dvě hodiny krčit v ekonomické třídě, tak je to její tvrzení docela k smíchu. Kosmetiku už nenatáčím, protože je to pořád to samé dokola. Ano, sdílela jsem makeup, protože mi to přišlo jako fajn tip pro někoho, kdo má třeba stejný problém jako já. Z fotek určitě poznáš, jakou mám postavu, zda je udržovaná či nikoli :D Spodní prádlo je v pořádku a ne, souprav mám víc. Nějak nechápu, z čeho usuzuješ, že mám jen jednu. Prosím, najdi si něco o barvící technice balayage. Zuby jsou v rámci možností v pořádku a nezáviď mi čistou pleť, když najdeš vhodnou kosmetiku, budeš ji mít taky. Vzhledem k tomu, jak mám husté vlasy, jsou lysiny opravdu nemožné. Mám vyšší čelo, no a co? A ano, mám na to, abych někoho kritizovala, proč ne? Tak jako ony nejsou dokonalé, tak ani já nejsem dokonalá.

   Vymazat
  2. A proč máš vůbec pořád potřebuju vyjadřovat svůj názor na ostatní šlapky? Sama hlásáš, jak holky na Slacku/Vinted žijou životy ostatních, ale co asi děláš ty? Je děsivý, jak ostatní kritizuješ (vyjadřuješ názor), ale když někdo vyjádří svůj názor na tebe, tak mu to musíš hned vyvracet. Proč? Hustý vlasy fakt nemáš, to je vtip dne. U zubaře jsi nebylo 100 let, tak jak víš, že máš zuby pořádku? Dělala sis doma rentgen? To, že tě nic nebolí neznamená, že je to zdravý. Píšeš, že ony nejsou dokonalé, ale ty taky ne. Fajn. Tak proč kritiku na svou osobu nepřijmeš? nebo myslíš, že tvá jediná nedokonalost spočívá ve vysokých nártech? :D

   Vymazat
 2. Ty tlustoprde, rozhodne nemas 42/44. A jde ve zpravach videt, jak neodepisujes, zatimco na ig jsi ten den davala kazdej svuj prd. Neschazuj svuj posranej zivot na druhy. Hezky den :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnes jsem si koupila svetr a legíny. Obojí ve velikosti 42. Takže ano, mám velikost 42/44. Ten den jsem byla na ig aktivní minimálně.

   Vymazat
 3. Lenko a nenapadlo Tě, že slečna/paní přestala mít zájem po tom, co jsi nebyla ochotná s ní normálně komunikovat? Mimochodem, víš, že je zveřejnění vaší soukromé konverzace trestné? A na závěr. Velikost 42/44 nemáš. Jsme podobně kypré a ty máš vel. minimálně 46 ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nenapadlo. To by pak neměla důvod napsat mi pod fotku, kde jsem ve spodním prádle, že ten rozhovor raději necháme být.

   Vymazat
 4. Moc nechápu o co jí šlo. Pokud jsi neměla být bezplatná reklama na oblečení, tak nechápu proč měla problém s tvojí postavou. Pokud s někým děláš rozhovor tak je snad jedno jak vypadá ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To už jsem se nedozvěděla, jelikož jsem skončila v blokaci. Poučila jsem se a jen si potvrdila, že rozhovory nejsou nic pro mě :-)

   Vymazat
 5. Máš zařízlý spodky, nádhero :D

  OdpovědětVymazat
 6. Musim se vyjadrit, nektere tvoje clanky ctu opravdu rada, nektere i NEKOLIKRAT. Nejlepsi to bylo, dokud jsem te nezacla sledovat na ig. Ta realita mi te znechutila, uz to neni proste ono, mas zlou povahu a jde na tobe poznat, ze jsi strasne osamela a to te asi nici. Ja vim, ze mi napíšeš ze osamela nejsi... dalsi vec, nechapu, proc tu realitu neukazujes celou, ano, vyfotila ses v pradle, dala k tomu slohovy komentar o sebevedomi, a bylo by to fajn. Kdybys pak nelhala o velikosti. Ty přece nemas velikost 42. A vubec to nevadi, vzdyt se nemusis stydět za 46, proboha...my mame oci...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, občas jsem osamělá. A ne, velikost 46 opravdu nemám. Nedávno jsem byla nakupovat zimní oblečení, takže to vím přesně. Nesuď podle sebe.

   Vymazat
 7. Leni promiň, celkem ráda tě sleduju, ale proboha nelži!! Ty rozhodně nemáš velikost 42. Jo, možná tak u legin, ty natáhneš, ale pokud jde o pevne oblečení, máš minimálně 46, možná by jsem se nebála říct i 48. Máme téměř totožnou postavu, nosím 46, a vsadím se o co chceš, že pevné kalhoty vel.42 na sebe nenarveš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemám důvod lhát. Mám velikost 42/44. Včera jsem si koupila kabát a je to velikost 44, je mi ovšem trošku větší. Nemůžeš posuzovat jen na základě fotek. 46 by mi byla velká.

   Vymazat
 8. Ja nechci být zla, ale opravdu to nemuze byt velikost 42. Tu mám já, a ty by jsi se bohužel do mych džín nevesla ����

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky nechci být zlá, ale velikost 42 opravdu nemáš. Jeansy v sobě mají elastan, který zapříčiní to, že se natáhnou a roztáhnou. Tudíž se zvětší většinou časem až o číslo. Musela by sis kupovat jeansy velikosti 40, abys měla opravdu velikost 42.

   Vymazat