čtvrtek, prosince 13, 2018

Profesionální plivačka jedu


Zase mi ho vzali. Je pryč, už nadobro. S ním i čas, co jsem do něj investovala. A přitom jsem se ničím neprovinila, alespoň ne tím, čím říkají. Tak proč mi ho vzali? Možná díky lidem, co mě sledovali. Ale je chyba opravdu v nich, že nahlašovali relativně nezávadný profil, nebo je ta chyba někde jinde, třeba ve mně? Ne, to přece není možné, nebo že by ano?

Pokud někdo nepochopil, o čem mluvím, tak jsem mluvila o Instagramu. Cítím se, jako kdybych měla celou dobu neskutečně dlouhé vedení a teprve dnes mi vše došlo. Ty hrůzy, co jsem napáchala, ty věci, co jsem říkala, ač někdy pravdivé. To, kolika lidem včetně sebe jsem ublížila, aniž bych si to uvědomovala, protože mně to přišlo naprosto normální a zcela v pořádku. Vždyť říkám pravdu, co je na tom? Bylo na tom hodně, víc, než jsem si uvědomovala. Nedocházelo mi, že to, že já jsem otevřená a upřímná neznamená, že takový musí být každý. A už vůbec mi nedocházelo, že nemám právo zveřejňovat informace, které ten dotyčný nechce sám sdělit. Bylo mi to, jak se říká, šumák, zda chce nebo nechce, prostě tak to je, takže jsem neviděla důvod to neříct. Dnes už ho naštěstí vidím. SOUKROMÍ. Má na něj právo každý. Bez ohledu na to co dělá, kým je, nebo jakým je. Ano, neztotožňuji se s tím, aby lhal, ale o to tu ani tak nejde. 

Jako plivačka jsem byla dobrá, nebojím se říci dokonce excelentní. Klidně bych mohla vystupovat v nějakém cirkuse. Jako člověk jsem ale byla naprosto příšerná, a stále jsem. Tohle totiž jen tak nevymizí. Ten jed, který jsem šířila, ze mě bude prosakovat setsakramentsky dlouho. Asi jako sojovka, když budete denně jíst v asijském bistru. Jsem ale toho názoru, že pokud ho nebudu nadále plivat, tak jednou dojde. Jasně, bude to trvat sakra dlouho, ale dojde. Víte, bude to pro mě těžká cesta. Celý život jsem byla zvyklá, že jsem říkala své názory bez ohledu na to, jak moc to těm osobám ublíží. Bylo mi to jedno, nezajímalo mě to. Vždy jsem říkala, že to už je jejich problém a ne můj, jak se s tím vypořádají. Asi ale snad nemusím ani říkat, že slova mnohdy ublíží víc než facky nebo snad pěsti. To je nám všem jasné. Tedy doufám :D 

Ano, ta chyba byla ve mně a nebyla jen jedna. Byla jich spousta. A stále jsou. Víte, já jsem vlastně i docela ráda, že mi ho vzali. Díky tomu jsem si to všechno uvědomila. No a díky novému Instagramu mám šanci začít znovu a snad lepší a spokojenější. Ještě něco. Ráda bych se omluvila. Chci se omluvit Haně Horňákové z Ostravy za to, že jsem jí napsala dost ošklivé věci, ale především za to, že jsem jí pokazila její start v "novém" byznyse (ty už budeš vědět :D). Už pracuji na nápravě, snad to vyjde. Dále bych se ráda omluvila Veronice Sokolové z Olomouce a to za šíření pravdy o její osobě. Neměla jsem na to žádné právo. Pokud něco nechceš říct, je to jen tvoje věc, a máš právo na soukromí. Aneb jak s oblibou říká jedna slečna, kterou obě rády sledujeme - pravda je pružná. Dále bych se ráda omluvila slečně/paní, už nevím, za to, že jsem přála smrt jejímu dítěti. I kdybys mi napsala cokoli, tak tohle bylo přes čáru, a to hodně. Opravdu mě to mrzí, promiň. Další omluva patří všem, kterých jsem se nějakým způsobem dotkla. nebo jim napsala něco ošklivého.Těžko si na vás všechny vzpomenu, bylo vás opravdu hodně. Věřím, že se všechny mé omluvy díky hodným vílám ze Slacku dostanou tam, kam mají :-)

No a když už jsme u těch víl. Ve spoustě věcech jste měly pravdu, holky. Jen já se bála/styděla to přiznat, a něco ještě stále přiznat nedokážu. Omlouvám se i vám. Věřím, že spousta z vás je v reálu fajn a v pohodě. Jen vám ta anonymní maska dává jakýsi pocit toho, že si můžete dovolit víc než normálně. Znám to. Když já vystupovala pod anonymními profily, taky jsem se cítila jako Schwarzenegger za mlada :D V některých věcech jsme si docela podobné. Tak jako já měla problém přiznat svoje chyby vůči vám, tak vy jste měly problém zase přiznat ty svoje vůči mně. Netvrdím že všechny, ale většina ano. Já na tom začínám pracovat, tak doufám, že vás inspiruji a začnete taky :-)  

To je z mého sypání si popela na hlavu všechno. Mějte se krásně a dobrou noc :-)               

15 komentářů:

 1. <3 Doufám, že ti tenhle přístup vydrží, necháš okolí být a budeš zase svůj blog a instagram zahrnovat články a informacemi o své osobě a práci, kvůli čemuž tě lidi začali sledovat. :) Protože to bylo to, co tě dělalo zajímavou a sympatickou, ty žabomyší války byly už akorát tak otravné a provokativní. Já třeba taky nemám ráda lež, ale držím se pravidla, že do cizích životů mi nic není, pokud ten člověk přímo neubližuje mě nebo lidem v mém okolí. Někdy je prostě lepší žít a nechat žít. Mám z tebe radost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, já také doufám. Ano, byly otravné a hlavně psychicky vyčerpávající. Napsala jsi to správně. Chci se věnovat jen sobě a práci, to je to, co chci čtenářům na blogu a Instagramu předávat. Ostatně to byl důvod, proč jsem blog a následně pak i Instagram zakládala, ne proto, abych se s někým dohadovala jako malé dítě.

   Vymazat
 2. Klobouk dolu.Sleduji tě už od prvopočátku, když jsi měla profil ještě anonymní. Takže jsem s tebou "prošla" snad úplně všechny tvoje etapy i tvé blogy, včetně těch o hubnutí. Vždy jsem tvé články ráda četla a přišla jsi mi jako velká sympaťačka, ale jediná věc se mi na tobě příčila a to bylo přesně tohle tvoje komentování a odhalování pravdy u ostatních. Bez jakéhokoli pochopení či soucitu, že můžeš někomu ublížit. Přikládala jsem to tomu, že na tebe v životě taky nikdo nebral ohled (např. odhalení tvé identity)a když máš něco zažitého od ostatních, tak těžko se ty budeš chovat jinak. Jsem názoru, že již vyslovené nejde vzít zpět a pokud si tím někomu ublížila, omluva to nenapraví. Ale je to dobrý začátek. A pokud si za tím půjdeš, tak se před tebou klaním a přeji mnoho úspěchů.

  PS: Nikdy jsem žádný komentář k tobě na blog, či instagram nevložila, i když jsem s něčím vrcholně nesouhlasila, ale tohle je podle mě obrovský krok kupředu a byla bych ráda, abys měla zpětnou vazbu a podporu.

  Krásný den

  T.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za vyjádřenou podporu. Máš pravdu, slova nejdou vzít zpět, ale lze se z nich poučit. Omluva uleví spíš tomu, kdo ubližoval než ubližovanému, ale jak jsi napsala, je to začátek :-)

   Vymazat
 3. Úžasnej článek. Jsem ráda, že jsi na todle vše přišla. ❤️ A máš můj obdiv, stoupla jsi v mých očích. 💪🏻👍🏻

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Zatím se mi to docela daří, tak uvidíme, jak to půjde nadále. Sama se ale cítím líp a jsem mnohem šťastnější a spokojenější :-)

   Vymazat
 4. Aha, a teď ti máme všichni jen tak odpustit, ty odpade? To nejhorší pro tebe teprve přijde. Už se na tom pracuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Si připadám jako ve filmu Sám doma jak Kevin říká Marvovi a Harrymu, že se třese strachy :D

   Vymazat
 5. Odpovědi
  1. V neděli bude poslední článek tohoto roku. Další pak bude po novém roce :-)

   Vymazat
 6. To ti to neplivání moc dlouho nevydrželo.. Jsi směšná, Lenko. Směšná a politováníhodná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je nemocná, má psychickou poruchu a neskutečnou touhu po pozornosti, lidé vždy měli psych. poruchy jen díky internetu se bohužel tato individua dostávají do podvědomí veřejnosti

   Vymazat
  2. To, že vyjádřím názor, který se neshoduje z většinou neznamená, že plivu jed. Nauč se v tom dělat rozdíly.

   Vymazat
  3. Ne, nemocná opravdu nejsem. A jen díky internetu, opravdu? Podívej se jak dlouho funguje internet a kdy byla datována první psychická porucha. Časově to totiž vůbec nesedí.

   Vymazat
 7. Ahoj,
  předně bych chtěla říct, že mě zaujalo, jak dobře píšeš. Opravdu čtivý styl👏
  Pokud jde o obsah, oceňuji, že si uvědomuješ, že není možné se změnit ze dne na den, i to, že pravděpodobně nečekáš, že na tebe komunita změní názor na lusknutí prstů. Dospělé, rozumné, k tomu hezky napsané, bezva. Doufám, že to tak i skutečně cítíš a tento přístup ti vydrží. 🍀
  Přeji ti vše dobré 🦄

  OdpovědětVymazat