Stigmata


Dnes bych ráda mluvila o tom, co mají lidé nejen s prostitucí, ale i s prostitutkami jako takovými spojené a to tak moc, že tomu opravdu věří. Buď to není pravda, nebo to s ní má jen pramálo společného, ale někdy to s ní má společného více, než by se mohlo na první pohled zdát. Podobný článek jsem již psala. Jmenuje se Mýty a pověry aneb nepravdy o prostituci, kterým lidé věří. V tomto článku bych to ráda více zobecnila. Možná bude spíš pro ty z vás, co jste tu poprvé, nebo co mě nesledujete tak dlouho. Ti ostatní snad prominou :-)

Předsudky

S tímto řemeslem, dá-li se to tak nazvat, je pochopitelně spojeno mnoho předsudků. Lidé si zkrátka myslí, že jsme nějaké jen na základě toho, že děláme tuhle práci. Nebudu vám nic nalhávat. Za svoji kariéru jsem poznala feťačky, alkoholičky, holky bez koruny, které poslední peníze daly na jízdenku či letenku někam, kde doufaly, že si vydělají peníze, holky bez zázemí či rodiny atd. To ale neznamená, že jsme takové všechny, nejsme. V očích mnoha lidí bohužel ano. Jsem ale ráda, že můj blog pomáhá takovým lidem měnit pohled na prostituci a prostitutky jako takové.  

Prostitutka

Pod tímto pojmem si lidé většinou představí ženu stojící u silnice, která motá kabelkou a čeká na smradlavé a oplzlé kamioňáky, kteří si tak chtějí zpříjemnit dlouhou cestu. Některé ještě možná napadne obyčejný bordel, tím to ale většinou končí. O tom, že holka může pracovat sama na sebe, vybírat si klienty, nebo dokonce mít nějakou sebeúctu v podobě omezenějšího servisu o kterém, jak jsem zjistila, to vůbec není a který je jen malým kolečkem v soustrojí a nemusí dělat vše, co si klient poručí jen proto, že si to poručí, nemají většinou nejmenší ponětí.  

Líbání

Asi všichni si pamatujeme scénu z filmu Pretty Woman, kde Vivian říká Edwardovi: Na pusu ne. Myslím si, že právě díky této scéně si spousta lidí myslí, že prostitutky se zkrátka nelíbají, což je i není pravda. Především to záleží na prostitutce jako takové, ale také na její úrovni. Čím výš je, tím je vyšší pravděpodobnost, že se s klientem líbá. Musí si totiž nějak obhájit svoji cenu a líbání, jakožto přirozená součást GFE, tedy Girlfriend Experience, je u klientů obecně velmi oblíbené. A tak je logické, že klient nebude platit vyšší částku prostitutce, která ho nenabízí. Jistě, ne každý klient ho vyžaduje, ale většina ano, zvlášť pokud je velmi spontánní a on má tak pocit, jako kdyby byl s přítelkyní a nikoli s placenou holkou :-)


Peníze

Dalším stigmatem bývá to, že to děláme pro peníze. Že naším hnacím motorem a hlavním důvodem, proč to děláme, jsou právě peníze. Tady to není stigma v prvém slova smyslu, jelikož tady má velké místo pravda. Potkala jsem holky, které měly dluhy a prostituce pro ně byla nejrychlejší možný způsob, jak je, pokud možno, co nejrychleji splatit. Potkala jsem maminky samoživitelky, kterým dávky a alimenty nestačily na základní potřeby. Potkala jsem ale i holky, co si potřebovaly vydělat na dávku, nebo které to dělaly jen proto, aby si mohly koupit novou kabelku od Vuittona. Upřímně jen velmi malé procento holek to dělalo za peníze, tak jako dnes i já a nikoli pro ně. Za to jsem na sebe hrdá. 

Odsuzování společnosti

Ačkoli prostituce patří mezi nejstarší řemesla vůbec, tak postavení společnosti se od dob vzniku moc nezměnilo. Spíš bych řekla, že je to horší vzhledem k tomu, jak se společnost jako taková, vyvinula. Krásným příkladem je třeba fakt, že co se týče prostituce platí tu stejné zákony jako za dob T. G. Masaryka. Do toho tu ale dnes nechci zabředávat. Tady si dovolím použít slova Vladany z pořadu Pološero, jelikož se mi líbí, jak to řekla:

A přitom za co nás odsuzuje společnost? Za to, že pracujeme se svým vlastním tělem a děláme to, co každého baví, co každý vyhledává a z čeho jsme se zrodili. 

Tohle někam vytesat. Kdybych chtěla být šťoura, tak bych řekla, že lidé vlastně odsuzují početí jako takové, ale to nechci, i když v mém případě je to sporné, co si budeme :D 

Skončím a začnu nový život

Dovolila jsem si sem zařadit i stigma se kterým žijí některé prostitutky, tak snad mi prominete. Spousta z nás si myslí, že jakmile skončí s prostitucí, takže obrátí list a začnou nanovo. Jako kdyby jejich "předchozí" život, tedy život prostitutek, vůbec nebyl. Z mého pohledu si to představují jako Hurvínek válku. Ono když máte měsíčně sto a více tisíc, tak vám měsíčně bude těžko stačit dvacet nebo třicet. Zvlášť pokud se pro ně budete muset nadřít mnohem víc než pro těch sto. Tím neříkám, že peníze v prostituci jsou snadno vydělané, to vůbec ne. Ostatně některé kolegyně se vrací jako bumerang, proč asi :D Zkrátka si to namalovaly stylem malého dítěte, ale skutečnost je taková, že musí být minimálně Da Vincim. No a to zvládne málokterá. Ne nadarmo se říká: Jednou kurva, vždycky kurva. Jednou jí jste a hotovo, už vám to nikdo nikdy neodpáře.   

Těm z vás, co mi dnes na Instagramu poradili chci moc poděkovat. Nebýt vás, tak dnešní článek vůbec nevyjde, jelikož já dnes měla vymeteno a v týdnu zase nebyla nálada. Takže ještě jednou děkuji :-) 

Instagram