Oulu


Při cestě vlakem

Sedím ve vlaku a všude za okny je bílo. Čím víc na sever mířím, tím bělejší to venku je. Stromy jsou zahaleny do bílé sněhové peřinky, a ačkoli by mi takové počasí v Česku vadilo, měla bych z něj přinejmenším depresi a nikdo by mě ven nedostal ani heverem, tak tady ne. Tady se těším, až tu nádheru, na kterou koukám skrze špinavé a poškrábané okno, uvidím surovou. Sedím, koukám se z okna a usmívám se jako měsíček na hnoji. Co chvíli si připadám jako v nějaké pohádce, načež mi dojde, že to není pohádka, ale realita. Je to ten sen, o kterém jsem tak dlouho snila, tak ten právě teď ŽIJU. Já, největší slibotechna a snílek pod sluncem.

Kdybyste se mě zeptali, jaké finské město mám nejradši, bez sebemenšího zaváhání či závanu pochybností bych vám odpověděla Oulu. A to i přes to, že je na severu a já tu zimu moc nemusím, nebo si to alespoň myslím, i přes to, že už teď vím, že tam bude sněhu jako blázen, tak tam mi to kdoví proč vůbec nevadí. Přijde mi totiž, že zima na severu a myslím tím na severu severní Evropy,  je jiná. Není tak vlezlá a nepříjemná. Zkrátka když je tu například -15 stupňů, tak mi ani nepřijde, že je tu taková zima, Oproti tomu v Česku to je jiný kafe.  A zatímco ostatní tu klepou kosu a schovávají své ruce do rukavic, uši do čepic a krky zahalují do různých šál, tak já nemám ani jedno. Nemám čepici, rukavice a ani tu šálu. Stejně jako se říká, že léto u moře je snesitelnější, tak podobně to dle mého názoru platí i se zimou. Tady ta zima je jiná. Taková opravdová.

Když jsem vystoupila z vlaku, tak mi dala pořádnou facku. Ono aby toho nebylo málo, byla jsem unavená, takže i to hrálo určitou roli. Až další den jsem poznala, jak velkou. Klepala jsem se jako ratlík na severním pólu. Při cestě na apartmán jsem byla jako Alenka  v říši divů. Všude kolem se staví nové budovy, a zatímco se mi z dohledu ztrácela jedna, tak už jsem se dívala na další. V tu chvíli by mě ani ve snu nenapadlo, že moji ideu oblíbeného města naruší jedna schůzka. 

Nejhorší zkušenost s klientem

Byl to můj předposlední den v Oulu. Práce šla velice pozvolna a já si říkala, že na teorii čím déle prostitutka v jednom městě je, tím méně má práce, vážně něco bude. Napsal mi večer. Prý je to Řek a rád by se se mnou setkal na půl hodinky se zájmem o GFE a s možností udělat se dvakrát. Napsala jsem mu co a jak a domluvili jsme se na schůzce. Bohužel. 

Už jeho příchod stál za to. Když přicházel, tak měl v telefonu puštěnou hudbu, ne ve sluchátkách, ale nahlas, a ani po zavření dveří ho nenapadlo jí vypnout. Sjela jsem ho pohledem a okamžitě mi bylo jasné, že Řek není ani náhodou. Nechala jsem to být. Nechtěla jsem tu mít žádné problémy. Šlo mi o to si to s ním v klidu odpracovat. Říkala jsem si, že to bude v klidu, protože jde jen o 30 minut. Takže jsem se chovala jako kdyby nic a pozvala ho dál. Po chvíli z něj vypadlo, že je ze Sýrie, ale že má řecký pas. Tak určitě. Ono jaká je nejčastější první země v Evropě, kam se dostanou. O takovém pasu se mu mohlo leda tak zdát. Dal mi peníze, odložil si a já mu ukázala co a jak. A ačkoli to normálně nedělám, tak jsem mu řekla, že je tam i ústní voda, tak ať jí použije.

Když jsem se vrátila do pokoje, abych si tam odložila župan a připravila se, ucítila jsem odér z jeho šatů. Ne zápach jako takový, ale zvláštní vůni. Utěšovala jsem se, že to bude dobré, protože je přeci ve sprše. No, to sice byl, ale jestli tam strávil ani ne dvě minuty, tak je to moc. Když přišel, tak mi bylo jasné, že se žádného ze sprchových gelů ani nedotkl. Téměř okamžitě se po mě začal sápat. Byl mi odporný. Snažila jsem se alespoň o náznak GFE, ale připadala jsem si jako pornoherečka hrající orgasmus. Dost mizerný orgasmus. Než jsem stačila cokoli udělat, políbil mě. V tu chvíli mi došlo, že i ta ústní voda zůstala bez povšimnutí. Kdoví, zda vůbec věděl co to je a na co se to používá. Můj plán byl jasný. Položit ho na záda, odmrdat si to, jak se v naší branži říká a rozloučit se. Skutečnost byla horší, protože ačkoli byl na zádech, tak se po mně pořád sápal, chtěl se mazlit a líbat. No a mně se chtělo zvracet. Chtěl mě znovu políbit, načež jsem se tomu vyhnula, trochu přidala na tempu a bylo. První orgasmus. 

Najednou vstal. Prý nechápe, proč jsem uhnula a proč inzeruji GFE, když ho neposkytuji a chovám se tak jak se chovám. Oponovala jsem mu tím, že od klientů očekávám nějaké hygienické návyky a že s těmi svými, kdy se sprchuje sotva dvě minuty nemůže čekat GFE. Najednou mu přeplo. Zvýšil hlas a šel směrem ke mně. Rukou jsem ho odstrkovala. Sice byl malej a hubenej, ale vím, že takoví mají mnohdy větší sílu než kdejací hromotluci. Moje slova o jeho hygieně ignoroval a zase spustil svoji písničku o mém přístupu. Prý chce vrátit peníze, protože nedostal to, co chtěl. Řekla jsem mu, že vzhledem k tomu, že něco proběhlo mu vrátím polovinu peněz, s čímž nesouhlasil. 

Snažila jsem se mu to vysvětlit, načež si sedl a řekl mi, že nikam neodejde, dokud mu nevrátím celou částku, a poté znovu spustil svoji písničku. Teď k tomu ale přidal něco, co jsem nečekala. Vstal, začal se znovu dožadovat navrácení celé částky a z pro mě doteď nepochopitelného důvodu se začal mlátit do hlavy a to tak silně, až se zamotal a skácel se k zemi. Byla jsem z toho v takovém šoku, že mi chvíli trvalo, než jsem to pobrala. Viděla jsem, že dýchá a i se sem tam pohnul. Lehce sem ho poplácala po tvářích, aby se probral.  

Vylétl jako čertík z krabičky a zeptal se mě, proč ho mlátím. Řekla jsem mu, že mi šlo o to, aby se probral a že mu vrátím celou částku, když okamžitě odejde. Byl nevypočitatelný. Nevěděla jsem, co od něj čekat a myslím si, že to nevěděl ani on sám. Měla jsem z něj strach, a pořádný. Šlo mi jen o to se ho co nejdříve zbavit. Sedl si a řekl mi, že už ty peníze zpátky nechce, ale chce dostat to, pro co si přišel. To jsem razantně odmítla. Vzal do ruky kovovou lampičku, co byla na stolečku u postele. Prý jestli mu to nedám, tak si něco udělá a bude to vypadat, že jsem mu to udělala já. No a začal se s tou lampičkou mlátit do hlavy a to tak silně, až přestala svítit a on se znovu skácel k zemi. 

Po chvíli se probral, vstal šel ke mně a chytil mě pod krkem. Chtěl to dostat násilím. Ani nevím, kde jsem vzala sílu, ale odstrčila jsem ho. Tentokrát spustil novou písničku. Jsem prý lhářka a podvodnice a neměla bych nabízet něco, co pak nejsem ochotná poskytnout. Řekla jsem mu, že ochotná jsem, ale ne někomu, kdo nemá základní hygienické návyky.  Najednou šel na druhou stranu pokoje a začal hlavou mlátit do zdi až znovu omdlel, tentokrát se skácel na postel. Neviděla jsem jiné východisko, než zavolat policii. Věděla jsem, že budou na mojí straně a jelikož prostituce tu není nelegální, tak bych z toho ani neměla žádný problém. To ponížení, které bych při tom cítila, to byla věc druhá. 

Nějakým způsobem se mi ho podařilo probrat. Řekla jsem mu, že buď si vezme ty peníze a odejde nebo zavolám policii. Vzal si  nakonec půlku peněz a s nehezkými slovy na mojí osobu konečně odešel. Byla jsem neskutečně ráda za to, že už je pryč. Podívala jsem se na hodiny a k mému překvapení zjistila, že celý ten tyjátr trval kolem dvaceti minut. V tu chvíli to pro mě bylo těch nejdelších 20 minut, co jsem kdy prožila. Sedla jsem si na sedačku a nějakou chvíli zírala do blba. Přemítala jsem, co se stalo a snažila se to pochopit. Přemýšlela jsem nad tím, co člověka vede k takovému chování. Seděla jsem tak dobrou půlhodinu, načež jsem se rozbrečela jako malé děcko.

Bylo toho na mě moc a já to ze sebe potřebovala dostat. Zážitek to pro mě byl natolik silný a natolik otřesný, že jsem nebyla schopná v tom pokoji spát a spala jsem na té sedačce. Když jsem se ráno probudila, tak první, co jsem viděla, byl onen pokoj. Najednou si můj mozek začal znovu přehrávat to, co se minulého večera stalo. Měla jsem strach otevřít dveře a jít s Ellou ven, protože jsem se bála, že tam někde bude. Nakonec jsem jí ze strachu vyvenčila ve vnitrobloku, kam chodí venčit skoro všichni z domu, co mají psa. Věděla jsem, že tam se nedostane a že tam budu v bezpečí.

Možná si teď říkáte, proč jsem mu tou policii nepohrozila hned na začátku. Měla bych klid a nemuselo to zajít tak daleko. Kdoví, jak by se zachoval a jak by zareagoval. Víte, když se člověk zničehonic zachová naprosto nečekaně a nelogicky, těžko na to můžete zareagovat naprosto logicky a racionálně. Ano, zpětně se to radí, ale když jste v takové situaci, tak jste rádi, že jste. Nic jiného si v tu chvíli ani nepřejete.

Možná byste někteří po tomto incidentu čekali, že si do reklamy napíšu, že nepřijímám klienty tmavé pleti. Přemýšlela jsem o tom, ale došla jsem k závěru, že je nemohu házet všechny do jednoho pytle. A navíc, pořád mi v hlavě zní to, co mi řekla operátorka před lety, když jsem tam právě takovou větu chtěla napsat. Řekla mi, že takoví si dost často domluví schůzku, nepřijdou a pak na tu holku čekají a dělají jí problémy. Ano,je to blbost a vím, že mi to řekla jen proto, abych je přijímala a obě tak měly víc peněz, ale ta věta mi kdoví proč zůstala vrytá v paměti.

GFE neboli Girlfriend Experience znamená, že se prostitutka nechová příliš profi a není jako mrazák, ale chová jako přítelkyně. Očekávají se tam věci jako mazlení, líbání a další, které klientovi navodí pocit, že je jako s přítelkyní.  

Instagram