Prostituce versus Zlatokopectví

1 Comments


Možná si tímto článkem pod sebou podřežu větev, jak se říká, ale já musím. Je to totiž něco, co mám v hlavě už celkem dlouho. Nad čím důmám, jak by řekla moje babička a říkám si, proč je to první tak špatné a to druhé "správné", když podstata je vlastně skoro stejná, protože ani jedna činnost by bez roztažení nohou z dlouhodobého hlediska nefungovala. 

Žijeme v prapodivné době. V době, kdy je zlatokopectví veřejně podporováno a obhajováno. Kdy existují YouTube kanály a instagramové profily, které nejenže nabádají k tomuto životnímu stylu, ale které i radí, jak být takovou úspěšnou zlatokopkou a jak a kde najít může, který bude takovou ženu, ač vedomě či nevědomě podporovat, a dokonce pořádají online kurzy, za které si nechávají platit. Přijde mi to nefér vůči prostituci, která se řadí mezi nejstarší řemesla vůbec. Jasně, zlatokopectvi je možná ještě o něco starší, protože zatímco muž šel v pravěku na lov, žena zůstala v jeskyni (tohle berte s velkou nadsázkou), ale kdybych já se rozhodla, že budu ženám radit, jak se stát prostitutkou a dávala jim know-how, tak by mě dřív nebo později zavřeli, protože nabádání k prostituci je trestný čin.

Asi si teď možná říkáte jak nevědomě? Vždyť muž té ženě platí, tudíž ví, jak to mezi nimi je. No, ne vždy. Mnohé z těchto žen jsou tak bezcitné a vyčůrané (pardon, ale nepodařilo se mi najít vhodný spisovný ekvivalent tohoto slova, který by to dostatečně vystihl), že se nezdráhají onomu chudákovi tvrdit, že ho milují. Ano, MILUJÍ. Většinou se jedná o muže 50+, který je tak šokovaný a polichocený tím, že o něj projevila zájem žena o polovinu mladší, že vůbec není schopen přemýšlet racionálně, ač je za normálních okolností velmi racionální. Já vůbec nepochybuji, že tam láska z její strany je, ovšem ne k němu jako takovému, nýbrž k jeho majetku a penězům. Protože kdyby tam onen majetek a peníze nebyly, láska by byla ta tam a ona zlatokopka by se už poohlížela po jiném chudákovi, který se chytí a její báchorku jí spolkne i s navijákem. No, někdo její účty platit musí. 

Tady bych onoho může, říkejme mu třeba pan Platič, přirovnala k zamilované ženě, ne k té jeho, ale k úplné obyčejné ženě, co se zamilovala do nějakého muže. Zatímco ona má vlivem zamilovanosti nasazené růžové brýle a nevidí ani neslyší, tak u něj to je podobné s tím rozdílem, že se žádné růžové brýle nekonají. Jen má v tu dobu tak málo okysličený mozek vlivem nedostatku krve, která se mu nahrnula jinam, že není schopen ani plnit základní funkci jako racionálně myslet či uvažovat. No a můžete třikrát hádat, kde ta krev asi je :D Muži jsou zde v tomto případě oběťmi žen, které jim věší bulíky na nos, jen aby nemusely pracovat. Protože proč pracovat, proč se živit sama a být "nezávislá", když se nějaký oblbnutý chudák postará. 

Ruku na srdce. Asi každá z nás by čistě teoreticky dokázala nic nedělat, tedy kromě chození po nákupech, restauracích, salónech a dalších "nezbytnostech" a jen čekat, až nám v dohodnuté datum každý měsíc přistane na účtě nemalá částka od pana Platiče, kterého vidíme sotva párkrát do měsíce, no a někdy ani to ne. Já bych se z toho po pár týdnech zcvokla a hlavně bych nedokázala žít s pocitem, že můj život a má existence závisí na jednom jediném člověku, kterého oblbuji sladkými řečičkami, ale to je vedlejší. Co už by ale každá včetně mě nedokázala je stát se notorickou lhářkou, která uvěřila vlastním lžím a umět to bravurně hrát tak, aby pan Platič neměl sebemenší důvod se ani jedním očkem poohlížet po novém modelu. To chce kromě umění roztažení i umění být pěkná potvora. A na to musí mít ženská povahu a opravdu hodně silný žaludek.

No a za další tu máme fakt, že se taková žena nezdráhá a klidně mu dá bez ochrany, protože naivně věří, že ona je pro něj ta jediná. Nikdy nepochopím, jak někdo může upřednostnit peníze a materiální věci nad vlastním zdravím. No ale když něco chcete, musíte pro to něco obětovat. Jen se domnívám, že nikdo se zdravým rozumem by nikdy neobětoval zdraví, už vůbec ne pro něco tak... doplňte si raději sami. 


Ano, já jsem prostitutka. Na rozdíl od takové ženy mám mnoho mužů, klientů chcete-li. Pro mnohé z vás jsem já tou, která musí mít silný žaludek. Na jednu stranu máte pravdu. Na stranu druhou já svým klientům nelžu. Klient je ten, který vyhledává mé služby a moc dobře ví, že mi bude platit za můj čas ve kterém ony služby dostane. Nepíšu do inzerátů nesmysly, které nejsem ochotna poskytnout a které jsou pravdě na míle vzdálené, jen aby přišel. "Vše", co tam píši je pravda. Když klient přijde a něco se mi na něm nezdá, ať už co se týče vzhledu nebo jeho chování, tak ho raději odmítnu a vyzvu k odchodu. Když v koupelně opomene lahvičku s nápisem shower gel, pošlu ho tam zpátky a řeknu mu, že ona lahvička tam není pro srandu králíkům, ale je tam od toho, aby jí použil. Když se mi s ním v posteli cokoli nelíbí, tak to řeknu. No a když se mě zeptá, zda jsem měla orgasmus a já ho neměla, tak mu to řeknu také. Chci tím říct, že já své klienty neoblbuji sladkými řečičkami a jsem k nim víceméně upřímná.

Samozřejmě soukromí si musím chránit, ale to je něco jiného. 

A to úplně nejdůležitější, se svými klienty spím vždy jen a pouze s ochranou. Nikdy jsem s žádným z nich nespala bez ochrany a nikdy nebudu. Svědomí, vlastní rozum a především pud sebezáchovy mi to zkrátka nedovolí. Takže posouzení, kdo tady musí mít opravdu silný žaludek nechám zcela na vás.

Nežijeme v době pravěku, kdy žena seděla v oné jeskyni u ohně a čekala na může, až přijde z lovu. Máme 21. století. Tim chci říct, že zlatokopky jako takové neodsuzuji. Každý z nás má možnost volby, jak bude svůj život žít. Co ovšem odsuzuji jsou jejich metody a praktiky, které na ně používají a především způsob jakým tento řekněme životní styl prezentují. 

Vím, že se mnou spousta z vás nebude souhlasit. Na to jsem zvyklá, ale prosím, neberte tento článek tak, že se do někoho navážím, či snad nedej bože (i když toho bych raději vynechala) závidím, protože tak to vůbec není. Ono jak bych mohla závidět něco, když vím, že je pro to dáváno všanc vlastní zdraví. Pokud někoho uspokojuje život ve lži, plný materiálních věcí a na úkor zdraví je to jeho volba. Mně šlo jen o to poukázat na to, jak prapodivně až zvráceně je dnešní svět nastavený, protože zatímco být zlatokopkou je "v pořádku", tak prostituce je dalo by se říci tam, kde byla před několika staletími. Tomu ostatně odpovídají i zákony, které se od dob T. G.M skoro vůbec nezměnily.

Doufám, že se alespoň některým z vás dnešní článek líbil :)

Lena

1 komentář:

  1. No a nebo je to prostě tak, že ho ona až tak neoblbuje. Páč úspěšný a movitý muž taky v té hlavě nemůže definitivně mít úplnou slámu. Podle mě si tak musejí být vědomi, že je to výměnný obchod: Ty dostáváš peníze a já se můžu ukazovat s luxusní kostí po boku. Ona si žije celkem dobře a on z toho vychází morálně jako king, protože "na to má". S vyšším rizikem z toho pak paradoxně vychází spíš ona. Ona má jednoho, on obšťasťnuje z nedostatku jiného vzrušení (všechno má a všechno si může koupit) kdeco.

    OdpovědětSmazat