Rekord

2 Comments


Byl to jeden z těch unylých dní, kdy jsem snídala až někdy po 10:00, takže o nějaké připravenosti na klienta nemohla být v  tu chvíli řeč, ačkoli mám na inzerci napsáno, že pracuji od 10:00. Na hlavě jsem  měla mastný drdol, na sobě oblečení, ve kterém bývám během dne, a ačkoli jsem si říkala, že bych se už měla jít nachystat, protože nikdy nevím, kdy telefon zazvoní a klient bude chtít přijít, tak jsem se k tomu pořád neměla. To, o kolik jsem přišla klientů díky své neorganizovanosti a nepřipravenosti, bych nespočítala. A ačkoli si vždy říkám, že od nového týdne budu každý den v 10:00 na značkách, to znamená osprchovaná, oholená, s umytými vlasy, když bude třeba (myju si je jednou za 2-3 dny), natřená tělovým mlékem a v mém oblíbeném županu sedět u stolu či na sedačce, tak tomu tak nikdy není. Představa to je ovšem krásná, ne že ne. Třeba jednou :D  

A tak tomu bylo i v onen den. S mastným drdolem a v černých lehce vytahaných legínách a tričku jsem seděla u stolu a končila se snídani. Popíjela jsem ranní kávu, když v tom mi zazvonil telefon. Zvedla jsem ho, muž na druhém konci byl hrozně příjemný. Zeptal se, zda mám teď čas. Nevím, co mě to napadlo, ale řekla jsem mu, že můžu za hodinu. Když bych měla umyté vlasy, pak by mi hodina stačila, ale normálně na přípravu na klienta i s mytím a sušením vlasů potřebuji minimálně hodinu a půl. Domluvili jsme se na 11:45 a já zavěsila. Velké číslice na displeji telefonu mi jasně ukazovaly čas 10:50. Průser, pomyslela jsem si. To přece nemohu za žádnou cenu stihnout, jak? Rychle jsem dala špinavé nádobí od snídaně do myčky, ze skříně posbírala veškeré serepetičky o kterých jsem věděla, že je budu potřebovat to znamená ručníky, žiletku, sprchový gel, hřeben, šampón a kondicionér a vyrazila do koupelny, kde jsem v rychlosti rozčesala vlasy a fofrem dala sprchu. Chvílemi jsem měla pocit, jako kdybych jela na autopilota. Ještě aby ne, vždyť jsem v oboru skoro osm let. Při holení jsem měla strach, abych se v té rychlosti, jakou žiletka klouzala po pokožce nepořezala. Vždy mi vše dlouho krvácí a to by mě solidně zdrželo. No  a zdržení byl pro mě v tu chvíli luxus, který jsem si opravdu nemohla dovolit. Naštěstí se tak nestalo. 


Po sprše jsem vlasy i sebe zabalila do ručníků a šla do pokoje, kde jsem se díky telefonu, který mi oznamoval příchozí sms zprávu dozvěděla, že jsem celý ten koupelnový proces,  který mi normálně trvá kolem 20 minut a který jsem započala v 10:55 stihla za 11 minut, protože čas ukazoval 11:06. Díky tomu jsem měla pocit, že to snad stihnu, aniž bych klientovi musela říct, ať mi dá ještě 5 minut. Což bytostně nesnáším, ale někdy to jinak nejde. Rychle jsem se natřela tělovým mlékem, použila antiperspirant a oblékla se do spodního prádla. No a přišla na řadu pleť. Tu jsem přejela tampónkem s tonikem a natřela krémem. Normálně používám arganový olej, ale je celkem mastný a já se nechtěla zdržovat. Ono i když ho nanesu málo, tak je pleť po něm mastnější než po krému. No a na řadu přišlo líčení. Nanesla jsem makeup, který jsem pořádně zapracovala štětcem. Po něm jsem pod oči na nos a na bradu nanesla korektor, který nejenže mi pomohl zakrýt ty malé kráterky na bradě, ale ještě obličej prosvětlil a prozářil. Celé dílo jsem zapudrovala, namísto tužky na obočí, kterou používám, když mám čas jsem použila barevný gel, který nejenže mu dodal barvu, ale ještě ho zafixoval. Poté jsem nanesla tvářenku a balzám na rty, kterým jsem dodala zdravější barvu trochou rtěnky. Vše jsem uklidila, vzala mobil a šla do koupelny. 

Tam jsem se pustila do vlasů, do jejichž konečků a délek jsem nejdříve vnesla několik pumpiček vlasového oleje a započala se sušením. Když mám čas tak vlasy nejdříve nechám proschnout a následně dosuším fénem, většinou na nejnižší teplotu, abych jim dávala zabrat co nejméně. Jenže ten jsem neměla. Takže jsem jak rychlost tak teplotu nastavila na maximum a pustila se do "práce". Nemohla jsem jinak. Po vysušení jsem vlasy opatrně od konečků rozčesala (nikdy vlasy nečešu mokré), doupravila, odnesla zbytek serepetiček z koupelny a oblékla si šaty. Zkontrolovala jsem byt, zda je vše ok tím myslím nachystaný ručník pro klienta, rozsvícená lampička, kondomy a kapesníky na svém místě atd. No a když jsem se podívala na hodiny, bylo 11:40. Celý ten proces mi s vypětím všech sil, u kterého jsem málem vypustila duši trval 45 minut, takže co se týče chystání se na klienta, trhla jsem nový osobní rekord. Nikdy bych si ani na vteřinu nepomyslela, že zvládnu být nachystaná tak rychle i s mytím a sušením vlasů. Pravda, praxe mám víc než dost :)

2 komentáře:

  1. Zaujímave čítanie :-) teším sa na ďalší článok

    OdpovědětSmazat
  2. Děkujeme za info, že se umíš umýt a nalíčit - nejnudnější článek zatím...

    OdpovědětSmazat